Värsked tšempionid

Taas on aeg käes pähe õppida mõned uued nimed. Ning kloppida mõne vana nime pealt tolm. Küpsenud on uued meistrid nii lähemates kui ka kaugemates riikides.

Suurbritannias peeti võistlusi Sheffieldis ning meeste seas tuli võitjaks Graham Newberry Põhja-Londonist 194 punktiga ning naistest Natasha McKay Šotimaalt Dundeest 150 punktiga. Kindlasti vaatab Briti uisuliit murega seda, et Šotimaalt Dundeest tulid kõik kolm pjedestaalinaist. Neljandal kohal oli siiski ka inglane Nina Povey (Nottinghamist), kes sai 146 punkti.

Prantsusmaal tõugati aga troonilt kolmekordne Prantsuse meister bluusinaine Mae-Berenice Meite, kes jäi seekord 145 punktiga teiseks ning ei kasutanudki oma kavades bluusi. Esimeseks tuli 170 punktiga Laurine Lecavelier. Messieurside seas tuli Kevin Aymoz võitjaks 234 punktiga, teiseks Chafik Besseghier 233 punktiga ning kolmandaks Romain Ponsart 223 punktiga. Seega Prantsusmaa on jätkuvalt meesiluuisutamise maa.

Jaapanis aga juhtus nii, et Mao Asada jäi 174 punktiga kaheteistkümnendaks. Ta ise kinnitas, et ta jätkab võistlemist ja et asi oli vigastuses. Samas soovitatakse tal järgmise aasta olümpiaks siiski uus treener otsida ning keegi heatahtlik inimene on talle andnud juba ka Brian Orseri koduse aadressi. Naiste esikoha võitis Satoko Miyahara 214 punktiga, teise koha sai Wakaba Higuchi 199 punktiga ning kolmanda Mai Mihara 198 punktiga. Meeste meistriks tuli Shoma Uno 280 punktiga, teiseks Keji Tanaka 249 punktiga ning kolmandaks Takahito Muro 242 punktiga.

Itaalias aga nähti Egna linnas (kus ka Eesti uisutajad hiljuti käisid) jääl jälle Caroline Kostnerit. Ning loomulikult ta ka võitis. 210 punktiga. Teiseks tuli Roberta Rodeghiero 181 punktiga ning kolmandaks Giada Russo 175 punktiga. Itaalia meestest võitis Ivan Righini 224 punktiga, teiseks tuli Matteo Rizzo 216 punktiga ning kolmandaks Maurizio Zandron 208 punktiga.

00357

Foto: Marge Teder

Ka Venemaal Tšeljabinskis peeti meistrivõistlusi. Meestest tuli võitjaks Mihhail Kolyada 283 punktiga, teiseks Aleksander Samarin 259 punktiga ning kolmandaks Maksim Kovtun 249 punktiga. Naistest võitis Evgenia Medvedjeva 233 punktiga, teiseks tuli Alina Zagitova 221 punktiga ning kolmandaks Maria Sotskova 219 punktiga.

Ning loomulikult peab rääkima ka Ukrainast. Ukrainas peeti võistlus Kiievis. Ivan Pavlov võitis 223 punktiga esikoha, teiseks tuli Jaroslav Paniot 222 punktiga ning kolmandaks Ivan Šmuratko 174 punktiga. Naistest võitis esikoha Anna Hnõchenkova 165 punktiga, teiseks tuli Anastasia Gožva 148 punktiga ning kolmandaks Anastasia vanem õde Daria Gožva 120 punktiga.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s