Aitäh, Yvett Töth

Rahvusvaheline uisuajakirjandus võib küll arutada, et kas see oli Carolina Kostneri viimane hooaeg või mitte. Ja et mis saab Savtšenkost ja Massot’st. Meie oma uisuajakirjandus võib rõõmustada, et Zabijako sai neljanda koha. Aga ega sellel jutul väga suurt auditooriumi ei ole. Piiride nihutamine ja uute maamärkide mahapanek leidis sel hooajal aset hoopis mujal.

Alustada võib ehk sellest, et üks ungari juut Isaac Lowy tahtis 1835. aastal Budapesti linna ehitada kingavabriku. Kuna ta oli juut, siis linnavalitsus ei lubanud tal seda teha. Selle peale ostis ta Budapesti linnapiirist väljas põhja pool tüki maad ja ehitas sinna oma vabriku. Peatselt hakkasid sinna ka teised juudid kolima, asundus arenes ja sai lõpuks linnaosaks nimega Uus-Pest.

1998. aasta detsembris sündis selles linnaosas Yvett Töth. 2005. aastal viis isa ta uisutama Homoktövise ja Külsö Szilagyi tänava nurgal olevasse jäähalli. Nagu tüdruk ise on nüüd ütelnud, ta tahtis siis proovida midagi uut. Kuigi oli vaid kuueaastane.

See uus saabuski kätte käesoleval hooajal kui Yvett võttis nagist tagi, pani selga ja läks uisutama. Muusikaks valis enesestmõistetavalt AC/DC. Kõrget esteetilist teadlikkust ja täiuslikkuseni arenenud maitsemeelt näitas ta sellega, et pani tagi selja peale Angus Youngi pildi. Angus Young on teatavasti legendaarne AC/DC kitarrist, keda teatakse kiilaneva peanupu, põlvpükste, palja ülakeha, kidurate kahvatut tooni x-jalgade ja ainulaadse lavalise liikumise poolest. TV3 vaatajatele selgituseks, et see ongi seesama mees, keda Ott Sepp näosaates järgi tegi.

Tõsi on ka see, et AC/DC laulja, sonimütsiga Brian Johnson, laulab sellise kriiskava häälega ainult sellepärast, et natukenegi fännide ja meedia tähelepanu Anguselt endale tõmmata.

Kuigi punktid ja kõrged kohad jäid Yvettil tulemata, siis sellegipoolest tõi ta pauguga oma programmi sel hooajal maailmalavadele ja lõi põlvist nõrgaks kõik vanad rokipeerud. Kui spordiajakirjanikud ja uisuametnikud muretsevad, et vaatajad kaugenevad iluuisutamisest, ja kahtlustavad, et selle põhjuseks on 6.0 süsteemilt üleminek nn ISU süsteemile, siis Yvett näitas veenvalt, et küsimus oli hoopis Angus Youngi pildis ja AC/DC-s.

Twitter kihab, Yvett on viraalne, meil on lootust.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s