MM esimene päev

Peavoolumeedia vaikib järjekindlalt maha uudiseid iluuisutamise maailmameistrivõistluste kohta. Asi ei ole selles, et uudiseid ei ole. Uudiseid on. Tuleb lihtsalt avara pilguga ringi vaadata ja tuvastada, et kellele see kasulik on, et iluuisutamisest ei räägita. Meie teame, kellele see kasulik on.

Bostonis aga on vahepeal mehed esitanud ära oma lühikavad. Põhimõtteliselt on medalid juba jagatud (Yuzuru – kuld, Fernandez – hõbe ja Chan – pronks) aga huvitavamad momendid on tagapool.

Nimelt on 81 punktiga kümnendal kohal Deniss Vassiljevs Daugavpilsist, kellele me oleme ikka pöialt hoidnud. Kui nii edasi läheb, siis järgmisel MM-l võistleb juba mitu Läti meest.

Üheksandal kohal on Ivan Righini Itaaliast ning see kõigutab meie senist arusaama Itaalia iluuisutamisest, mis varasema info kohaselt võrdus Carolina Kostneriga.

Worlds2016LogoHeader236x59px

Sportlikus mõttes ehk pole suurem asi saavutus see et Michael Christian Martinez Filipiinidelt pääses oma 23. kohaga vabakavale edasi, kuid mälumänguritel tasub see tõik üles kirjutada. Väike samm inimkonnale, kuid suur samm filipiinlastele.

Ning ka seda tasub tähele panna, et latiinohurmurid tulevad. Argentiinlane Denis Margalik ei pääsenud küll vabakavale edasi, kuid küllap see juhtub peagi. Ning siis jääb meil, eurooplastel, üle vaid eemalt vaadata seda, kuidas pilusilmad ja latiinod omavahel medaleid jagavad.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s