Uisutamise populaarsusest

Räägitakse, et iluuisutamise populaarsus käib alla. Et kaugeneb tavainimesest. Et reitingud langevad. Et uus hindamissüsteem muutis kõik tugitoolisportlase jaoks arusaamatuks. Kui see nii on, siis hakkaja inimene peaks käed külge lööma ja olukorda parandama. Aga kas on siis nii või mitte?
Ühe viisi vastamiseks pakub välja majandusteadlane Michael Brown. Et leida rahvusvaheliselt võrreldavaid andmeid, võttis ta valimisse 16 suurima riigi (mis esindab 60% Maa elanikkonnast) populaarsemad spordisaidid ning jälgis erinevate spordialade kajastatust nendes läbi aastaaegade.
Tema niinimetatud GII kordaja annab maailma populaarsema spordi tiitli jalgpallile (kordaja = 1721). Teisel kohal on korvpall (1090) ja kolmandal tennis (815). Iluuisutamine on 24. kohal väärtusega 56. Selle ees on iluvõimlemine 66 punktiga ning järel moto GP 52 punktige. Iidsetest ja õilsatest spordialadest olgu ära toodud see, et maadlus on 26. kohal 52 punktiga.
Iluuisutamise huvi kõrgaeg on novembrist kuni märtsini. Kõrge huvi on selle spordi vastu Jaapanis, Lõuna-Koreas ja Venemaal. Vähem tähtis on see Hiinas, Kanadas ja Prantsusmaal ning huvi on kadumas iluuisutamise vastu USA-s, Itaalias, Saksamaal, Suurbritannias, Türgis ja Hispaanias.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s